HAKKINDA

İşini çok seven bir yönetim danışmanı, kariyer danışmanı ve girişimci. İş hayatının başlangıcı, üniversitede mühendislik okurken vermeye başladığı briç dersleri oldu. Sevdiği işi tamamen tesadüf eseri buldu. Sindirerek tamamladığı lisans eğitimi ardından, Yönetim ve Organizasyon alanında yüksek lisans yaptı.

2003 yılında Trio İnsan Kaynakları ve Yönetim Danışmanlığı şirketini kurdu. Onlarca orta ve büyük ölçekli işletmede “değişim” ve “stratejik yönetim” odaklı danışmanlık projeleri yönetti.

Patronlar ve şirket yöneticileriyle yaptığı çalışmalarda ve binlerce adayla yaptığı iş görüşmelerinde “işverenin hangi adayı neden tercih ettiği ve -özellikle yeni mezun veya tecrübesiz- adayın tercih edilmek için hangi özelliklere sahip olması gerektiği” üzerine yoğun çalışmalar yaparak bu alanda çeşitli projeler hayata geçirdi.

Kariyer konusunda yeterli desteği alamayan veya bu desteği temin edebilecek doğru yeri bulamayan insanların yanlış ve yetersiz yönlendirmelere maruz kalarak kariyerlerini genelde istemedikleri bir şekilde devam ettirdiğini görünce hazırlıklarını tamamladı ve 2014′ te İnsana Yatırım’ ı kurdu.

Son yıllarda, özellikle üniversite öğrencilerine kariyer desteği sağlayarak, onları profesyonel hayattan ne beklemeleri ve iş verenlerin kendilerinden ne beklediği konusunda bilinçlendirmeyi amaç edinmiştir.

Kariyer Planlama Derneği’nin kurucuları arasındadır. Ayrıca, Türkiye Kurumsal Yönetim Derneği ve Türkiye İnsan Yönetimi Derneği üyesidir.

Kızı Işın ve Eşi Özlem’ le birlikte geçirdiği zamanları hayatının en önemli anları olarak görür. İyi bir baba ve iyi bir eş olmaya çalışır. Fırsat buldukça fotoğraf çeker, bilardo ve briç oynar, bahçe işleri ile uğraşmaktan ve spor yapmaktan keyif alır; ha, bir de yeni yerler keşfetmekten çok hoşlanır.

Sevdiği işi yaptığı için çalışırken emekliliğin tadını çıkaranlardır 😉