SSS

SORULAR VE CEVAPLAR

İnsana Yatırım kimdir?

Orhan Erkut tarafından 2014 yılında kurulan İnsana Yatırım, 2003’de kurulan Trio İnsan Kaynakları ve Yönetim Danışmanlığı‘nın kariyer geliştirme konularında yaptığı çalışmalar ve İnsana Yatırım Ekibi‘nde yer alan uzman kadronun tecrübelerinden aldığı güçle doğmuştur. İnsana Yatırım hakkında daha fazla şey öğrenmek için lütfen buraya tıkla.Kariyer danışmanı kimdir, ne yapar?

Kariyer danışmanı kavramı dünyada sıkça duyulan bir kavram olmasına rağmen, ülkemizde son yıllarda duyulmaya ve önem kazanmaya başladı. Ülkemizde henüz öneminin tam anlaşılmamasının sebeplerinin başında bu kavramın yanlış anlaşılması, başka kavramlarla karıştırılması ve tam anlamıyla -işinin ehli insanlar tarafından- uygulanmaması sonucu geliyor.Kariyer danışmanı aslında kariyerinizle ilgili merak ettiğiniz soruların cevaplarını bulmanıza yardımcı olacak kişidir. Kariyer danışmanın sana, düşüncelerine, isteklerine ve hayallerine daima saygı gösterir.Bir kariyer danışmanı asla seni kendi istekleri veya başkalarının beklentileri doğrultusunda da yönlendirmez. Sana hayat hikâyesini anlatarak “Bak ben böyle yaptım oldu, sen de yap” demez. Aksine bir kariyer danışmanı, sana doğru soruları sorarak ne istediğinizi anlamanı sağlar. Tecrübe ve birikimlerine dayanarak karşına çıkabilecek olasılıklardan bahseder. Kariyer danışmanın seni her zaman en çok istediğin şey için cesaretlendirir, çünkü ancak bu şekilde mutlu olacağını bilir.
Kariyer danışmanı ile ilgili daha detaylı bilgi almak istiyorsan lütfen “Kariyer Danışmanı Nedir? Ne Değildir?” adlı blog yazımızı oku.Ekibinizdeki uzmanları neye göre seçiyorsunuz?

İnsana Yatırım Ekibi, alanında önemli tecrübeler edinmiş kariyer danışmanlarından oluşur. Ekibimizdeki her bir kariyer danışmanı yıllardır kariyer desteği arayan insanlarla çalışmış ve onların kariyerlerinde doğru dokunuşlarda bulunmuştur. Her biri fayda sağladığı hedef kitlede kariyer desteği sağlamada uzmanlaşmış kişilerdir.
Ekibimizde bir göz at :)“Referans Mektubu” nedir? Nasıl alabilirim?

Referans mektubu seni, hedeflerini, yetkinliklerini ve yetkinliklerini nasıl geliştirdiğini anlatır. Seni, mezun olduğunda seni tanımaya çalışacak iş dünyası profesyonellerine (işe alım yöneticileri, patronlar)net olarak anlatır. Hem de bağımsız bir uzman ekibin gözünden.
Referans Mektubu KARİYERİNİ PLANLA ÜNİVERSİTELİ PROGRAMI’na katılıp başarı ile bitirmiş kişilere verilmektedir.
Ayrıca alacağın Referans Mektubu,Kariyer Planlama Derneği tarafından onaylanıyor olacak.Her program sonunda referans mektubu alınabilir mi?

Referans Mektubu sadece Kariyerini Planla Üniversiteli Programı’na katılıp başarı ile tamamlayanlara verilmektedir.Alacağım Referans Mektubu’nun geleceğime ne faydası var?

İş görüşmelerinde “seni tanımaya”, “hedeflerini öğrenmeye” ve “organizasyonlarına ve aradıkları göreve uygun olup olmadığını” anlamaya çalışırlar. Bunun için özellikle yetkinliklerini anlamak Referans Mektubu sayesinde seninle iş görüşmesi yapan uzman(lar)a hedefini nasıl belirlediğini, yetkinliklerini nasıl geliştirdiğini ve hangi yetkinliklere sahip olduğunu net bir şekilde anlatabilecek ve kariyerin için yaptığın yatırımın belgesini de elinde bulunduracaksın.Programlarınızı bir eğitim olarak mı düşünmeliyim?

Evet. Uygulamalı eğitim demek daha doğru olabilir. Her programı, belirli bir sorunu çözmek için geliştiriyoruz. Ancak çözmeye çalıştığımız sorunlar, genelde bireysel çalışmalarla çözülebileceği için programlarımız kişiye özel uygulanmak zorunda (Aynı sorunu yaşayan iki farklı kişinin sorunu çözmesi için izlemesi gereken yollar farklı olabilir.). Dolayısıyla programlarımızı kişiye özel eğitimler olarak da düşünebilirsin :)Programlar ne kadar sürüyor?

Her programın süresi birbirinden farklı. Programın ne kadar süreceğinin bilgisini program açıklama sayfasında yer alan künyede öngörülen süre hakkında bilgi bulabilirsin…

Örneğin Kariyerini Planla Üniversiteli Programı için:

Program_SüresiProgramlara nasıl kayıt olabilirim?

Program sayfalarımızda yer alan “HEMEN KAYIT OL” butonunu kullanarak kayıt olabilirsin. Programlara kayıt olabilmen için sisteme kullanıcı girişi yapman gerekiyor. Eğer kullanıcı olarak giriş yapmadıysan, “KAYIT OL”  yazan bir buton görüyor olmalısın, önce buraya tıklayarak İnsana Yatırım’a kayıt olabilirsin.Bazı değerlendirme envanterleri ve uygulamalara tabi tutulacağımı söylediniz, bunların geçerliliği nedir?

İnsana Yatırım, programlarında uluslar arası geçerliliği olan envanter ve uygulamalar kullanır. Kullandığı uygulamaların hizmet sağlayıcısı yine envanterin sahibi olan kurumdur. Bir envanter veya uygulama, ilgili programın çözüm sunduğu konuya yönelik önemli tespitler yapmamızı sağlarken, program sırasında sunacağımız danışmanlık sürecini de yönlendiricidir. Envanter veya uygulamalar görüşmelerde doğrulanmadan kullanılmaz. Bir başka deyişle sırf envanter veya uygulama raporunda yazıyor diye bilgiyi doğru kabul etmeyiz.Programlar belli periyotlarda mı başlıyor yoksa istediğim zaman katılabilir miyim?

Programlarımız kişiye özel olduğu için istediğin zaman başlayabilirsin. Yeter ki senin için uygun olan zaman, kariyer danışmanlarımız için de uygun olsun :) Bir program satın aldığında kariyer danışmanlarımızın takvimlerini görebiliyor olacaksın. Destek ekibimiz bu konuda sana yardımcı olacakDeğerlendirme envanterleri ve uygulamalarına ait raporlar benimle paylaşılacak mı?

Katıldığın tüm değerlendirme envanterleri ve uygulamalarına ait raporlar seninle paylaşılacak. Ayrıca sistemimizde kayıt altında tutulacak ve bu sayede istediğin zaman raporunu seninle tekrar paylaşabiliyor olacağız.Sadece değerlendirme envanterlerine veya uygulamalarına katılabilir miyim?

Sadece değerlendirme envanterine ve uygulamalarına katılıp sonucunu ve nasıl yorumlanması gerektiğini bir kariyer danışmanlarımızdan öğrendiğin ve geri bildirim aldığın programlarımız mevcuttur. Bu programlarımız:Kariyer danışmanımı seçme şansım var mı?

Elbette var! Programa kayıt olduktan sonra senin takvimine uyan saatlerde uygun olan veya birlikte çalışabileceğinizi düşündüğünüz bir kariyer danışmanımızı seçebilirsin. “EKİBİMİZ” sayfasına giderek kariyer danışmanlarıyla tanışmak ister misin?Program içeriğinde “Profesyonel hayattan biri ile görüşme “ şeklinde bir adım var, bu ne demek?

Bazı programlarımız profesyonel hayattan insanlarla iletişim kuracağın adımlar içeriyor. Ekibimiz, program amacına yönelik uygun bir profesyonel ile iletişime geçmeni ve sorularına yanıt bulmanı sağlıyor. Bu profesyonel, bir uzman çalışan da olabilir, bir insan kaynakları yöneticisi de, bir patron da…Programlarınız grup eğitimi şeklinde mi veriliyor?

Hayır. Programlarımız, birlikte çalışmak üzere seçtiğin kariyer danışmanı ile senin aranda bire bir gerçekleşir. Programların içeriğine göre destek uzmanlarımız, işe alım uzmanlarımız ve iş hayatından profesyoneller de programa dahil olabilirler.“Özel tasarlanmış program” ne demek?

Programın hedef kitlesinin, programın içeriğini de oluşturan konuda neye ihtiyaç duyduğunu öngörerek ve bu ihtiyacı “ tam olarak” karşılamayı hedefleyerek geliştirilmiş programlardır.Kariyer danışmanım ile yüz yüze görüşme yapacak mıyım?

Evet, tüm görüşmelerini yüz yüze gerçekleştireceksin :) Ama eğer kastettiğin, aynı odada oturarak yüz yüze görüşmek ise, İnsana Yatırım’da tüm programlar online… Neden online merak ediyor musun? Hemen bunu okuProgramlarınıza mobil cihazlardan katılabilir miyim?

Koskocaman bir evet! Programlarımıza mobil cihazından, bilgisayarından veya tabletinden katılabilirsin. Tek yapman gereken görüşme öncesinde görüşmeye sorunsuz katılmanı sağlayacak kolay bir hazırlık adımını tamamlama. Bu sayede zaman kaybı yaşamadan en verimli şekilde görüşmelerini gerçekleştireceksin.Online görüşme performansını merak ediyorum; önceden deneme şansım var mı?

Elbette! “TEST SÜRÜŞÜ” programına ücretsiz kayıt olarak online görüşme performansının ne kadar iyi olduğunu test edebilirsin. Katıldığın program sonrasında aklında hiç bir soru işareti kalmayacak :)Programlarınız neden online?

Programlarımızın neden online olduğunu sana 3 basit başlıkta açıklamak istiyoruz… Lütfen devamı için tıklaKişisel bilgilerim gizli tutuluyor mu?

İnsana Yatırım olarak öncelikle kişisel bilgilerin paylaşılmasını etik olarak doğru bulmuyor, senin haklarını da Gizlilik Politika’mız gereği koruma altına alıyoruz.Kredi kartı bilgilerimi sisteminizde tutuyor musunuz?

Hayır. İşlemler bankalar ve güvenilir ödeme kuruluşları (PayU, BKM, PayPal) üzerinden yapılıyor. İnsana Yatırım, kart bilgilerinin kaydını tutmuyor.Ödeme alternatiflerim nelerdir?

Banka Havalesi, PayU, BKM, PayPalkullanarak ödeme yapabilirsiniz.Taksitle alışveriş imkanı sunuyor musunuz?

Evet, PayU ödeme aracını kullanarak birçok bankanın kredi kartı ve BKM için geçerli 9 taksite kadar ödemenizi taksitlendirebilirsiniz. Taksit kampanyaları dönemsel olarak değişmekle birlikte bazı kartlar için taksit komisyonları fiyata yansıtılabilir. Ödeme seçeneği olarak PayU seçildikten sonra yönlendirileceğiniz ödeme sayfasında tüm taksit seçeneklerini görebiliyor olacaksınız.İnsana Yatırım’ a nasıl güvenebilirim?

Henüz bizi ve ekibimizi tanımıyorsun anlaşılan :)
Bizi daha detaylı tanımak için BİZ KİMİZ? sayfasını ziyaret edebilirsin.
Ekibimizi tanımak için EKİBİMİZ sayfasını ziyaret edebilirsin.
Dilersen bizimle +90 (212) 705 55 50 numaralı telefondan iletişime de geçebilirsin.CEVABINI ARADIĞINIZ SORUYU BULAMADINIZ MI?

İLETİŞİME GEÇ