GİZLİLİK POLİTİKAMIZ

GİZLİLİK POLİTİKAMIZ

İnsana Yatırım (Trio İnsan Kaynakları ve Yönetim Danışmanlığı markasıdır.) olarak önceliklerimizden biri de kişisel bilgilerinizin güvenliğini sağlamaktır. Veri koruma ve veri güvenliğine ilişkin yasalara uygun iş yapma anlayışımız açısından bilgilerinizin güvenliği bizim için öncelik taşımaktadır.

Veri Gizliliğini Korumaya İlişkin İnsana Yatırım Taahhüdü

Kişisel verilerinizin güvenliğini ve gizliliğini korumak İnsana Yatırım için önemlidir; bu nedenle işimizi veri gizliliğini koruma ve veri güvenliğine uygulanabilen kanunlara uygun olarak yapıyoruz. Aşağıda özetlenen politikanın, İnsana Yatırım’ın hangi verileri toplayabileceğini, İnsana Yatırım’ın bu verileri nasıl kullandığını ve koruduğunu ve kimlerle paylaşabileceğini anlamanıza yardımcı olacağını umuyoruz.

Kişisel Veriler

Gönüllü olarak bize vermeyi tercih etmediğiniz sürece (örn. kayıt, anket vs. yoluyla) İnternet sitelerimiz aracılığıyla sizin rızanız olmadan kişisel verilerinizin korunması için uygulanabilen kanun ve düzenlemelerce müsaade edilenler dışında, İnsana Yatırım sizin hakkınızda herhangi bir kişisel veri (örn. adınız, adresiniz, telefon numaranız veya e-posta adresiniz) toplamaz.

Kullanım Amacı

Kişisel verilerinizi bize verdiğiniz zaman bu verileri genelde sorularınızı yanıtlamak, belirli bilgilere veya tekliflere erişiminizi sağlamak amacıyla kullanırız. Ayrıca, sizinle olan iletişimimizi desteklemek için:

  • gereksinimlerinizi daha iyi anlamak, ürünlerimizi ve hizmetlerimizi geliştirmek için kişisel verileri saklayabilir ve işleyebiliriz; veya
  • biz (ya da bizim adımıza üçüncü bir taraf), gereksinimlerinizi daha iyi anlamak amacıyla İnternet anketleri yapmak veya gereksinimlerinize destek olarak bir İnsana Yatırım teklifi hakkında sizinle iletişim kurmak için kişisel verilerinizi kullanabiliriz.

Amaç Sınırlandırılması

İnsana Yatırım, tedarik edilen kişisel verileri çevrimiçi ortamda sadece size açıklanan amaçlar için toplayacak, kullanacak veya açıklayacaktır, ancak bu açıklamanın:

  • kişisel verilerin toplandığı esas amaca doğrudan ilişkin olan bir ek amaç için kişisel verilerin kullanılması şeklinde olması,
  • sizinle bir sözleşme yapılması, müzakere edilmesi ve uygulanması açısından gerekli olması,
  • kanunlarca veya yetkili hükümet veya adli mercilerce gerekli görülmesi,
  • hukuki bir iddia veya savunma yapmak ya da sunmak için gerekli olması,
  • İnsana Yatırım bilgi teknolojisi sistemlerine kasıtlı saldırılar gibi, dolandırıcılık ya da diğer yasa dışı faaliyetleri önlemek için gerekli olması gerekir.

İletişim veya Bilgilerin Kullanımı

İnternet sitemize erişmek için telekomünikasyon hizmetlerini kullanımınızla ilgili olarak, iletişim verileriniz (örn. İnternet protokol adresi) veya verilerin kullanımı (örneğin, her erişim başlangıcı, bitimi ve kapsamı ile eriştiğiniz telekomünikasyon hizmetleri hakkında bilgiler) teknik olarak üretilir ve makul olarak kişisel verilerinizle ilişkilendirilebilir. Zorlayıcı bir gereklilik olduğunda, iletişim bilgilerinizin veya kullanım verilerinin toplanması, işlenmesi ve kullanımı ortaya çıkacaktır ve uygulanabilir veri gizliliği koruması yasal çerçevesine göre işlem yapılacaktır.

Otomatik Olarak Toplanan Kişisel Olmayan Veriler

İnternet sitelerimize eriştiğiniz zaman, kişisel olmayan verileri (örneğin, kullanılan İnternet tarayıcısı ve işletim sisteminin türü, geldiğiniz İnternet sitesinin alan adı, ziyaret sayısı, sitede harcanan ortalama süre, görüntülenen sayfalar) otomatik olarak toplayabiliriz (yani kayıt ile değil). İnternet sitelerimizin çekiciliğini izlemek ve performansını ya da içeriğini geliştirmek amacıyla bu verileri kullanabilir ve iş ortaklarımız ile paylaşabiliriz.

“Tanımlama Bilgileri” – Bilgisayarınızda Otomatik Olarak Saklanan Bilgiler

İnternet sitelerimizden birini görüntülediğinizde bir sonraki ziyaretinizde bilgisayarınızı otomatik olarak tanımak için bir “tanımlama bilgisi” şeklindeki bazı verileri bilgisayarınıza depolayabiliriz. Tanımlama bilgileri birçok şekilde bize yardımcı olabilir, örneğin her seferinde yeniden giriş yaparken şifrenizi saklamak veya ilgi alanlarınıza daha iyi uyacak bir İnternet sitesini isteğe göre uyarlamamıza yardımcı olacaktır. Eğer tanımlama bilgilerini almak istemiyorsanız, lütfen, bilgisayarınızın sabit diskinden tüm tanımlama bilgilerini silmek, tüm tanımlama bilgilerini bloke etmek ya da bir tanımlama bilgisi kaydedilmeden önce uyarı alacak şekilde İnternet tarayıcınızı yapılandırınız.

Çocuklar

İnsana Yatırım, yürürlükteki kanunlar gerektirdiği takdirde, önceden ebeveynlerinden izin almaları konusunda ısrar etmeden çocuklardan kişisel bilgileri kasıtlı olarak toplamaz. Bir çocukla ilgili kişisel verileri, kanunlar izin verdiği müddetçe, yerel yasa ve yönetmeliklere uygun olarak ebeveyn iznini talep etmek ya da bir çocuğu korumak için kullanacak ya da açıklayacağız. “çocuk” veya “çocuklar” tanımı ulusal ve bölgesel kültürel adetlerin yanı sıra, yürürlükteki yasalara göre dikkate alınmalıdır.

Güvenlik

İnsana Yatırım, kazara veya yasa dışı imha, kayıp veya değişiklik ve yetkisiz açıklama ya da erişime karşı kişisel verilerinizi korumak için, teknik ve organizasyonel güvenlik önlemleri kullanmaktadır.

Diğer İnternet Sitelerine Bağlantılar

İnsana Yatırım İnternet siteleri diğer İnternet sitelerine bağlantılar içerir. İnsana Yatırım, diğer İnternet sitelerinin içeriklerinden veya gizlilik uygulamalarından sorumlu değildir.

Sorular ve Yorumlar

İnsana Yatırım, kişisel verilerinizi gözden geçirmek ve her tür yanlışlığı düzeltmek, değiştirmek veya silmek için iletilen makul taleplere cevap verecektir. İnsana Yatırım Veri Gizliliğini Koruma Politikası hakkında herhangi bir sorunuz veya görüşünüz varsa (örneğin kişisel bilgilerinizi gözden geçirmek ve güncellemek için) lütfen “İletişim” bağlantısına tıklayın ve bize soru ve görüşlerinizi gönderin. İnternet geliştikçe Veri Gizliliği Koruma Politikamız da gelişecektir. Değişiklikleri bu sayfada Gizlilik Politikası adı altında yayınlayacağız. Bilgilerinizi güncel tutmak için bu sayfayı düzenli olarak kontrol ediniz.